1. Domů
  2. Dokumentace
  3. ANetCa
  4. Kasa

Kasa

Zde probíhají veškeré pokladní operace jako je například PŘÍJEM A VÝDEJ HOTOVOSTI a UZÁVĚRKA POKLADNY.

POSTUP PRO UZAVŘENÍ KASY

  1. Přejděte do záložky “KASA”
  2. Stiskněte tlačítko “UZÁVĚRKA POKLADNY” (zobrazí se náhled uzávěrky, kde je vidět datum od-do a hotovostní zůstatek)
  3. Stiskněte tlačítko “UZAVŘÍT” a potvrďte dialog pomocí “ANO”
  4. Tiskárna vytiskne přehled uzávěrky pokladny za období od poslední uzávěrky do současného data

*Pokud kasa zahlásí, že je nutné pro pro uzavření ukončit rozpracované účtenky, přejděte do záložky “PRODEJ” a ukončete účtenky, které máte rozpracované. Více informací naleznete v sekci PRODEJ této dokumentace, sekce “SMAZAT POLOŽKU” “Smazání rozpracované účtenky”.

Vysvětlení jednotlivých pojmů:

PŘÍJEM – Pokud vkládáte do pokladny peníze, zapište do pole “TEXT” důvod vkladu, zadejte částku a stiskněte tlačítko “PŘIDAT”.

VÝDEJ – Při výdeji hotovosti z pokladny, zapište do pole “TEXT” důvod výdeje, zadejte částku a stiskněte tlačítko “PŘIDAT”.

VYBRAT VŠE – Vynuluje hotovostní zůstatek v kase po ukončení směny tak, aby byl stav pokladny na nový den nula.

Mettler Toledo TEST – slouží pro otestování funkčnosti váhového modulu.

UZÁVĚRKA POKLADNY – Na konci dne se zpravidla provádí uzávěrka pokladny pro kontrolu hotovosti v KASE. Pro uzavření pokladny stiskněte tlačítko “UZÁVĚRKA POKLADNY”. V tuto chvíli se zobrazí náhled uzávěrky pokladny, které potvrdíte zeleným tlačítkem “UZAVŘÍT”. Potvrďte dialog.

*Uzávěrka pokladny je nutná pro PŘEHLEDY TRŽEB. Dokud není řádně provedena uzávěrka pokladny, tak se v přehledu tržeb negenerují data a výpis se zobrazí prázdný. (Viz. PŘEHLEDY->KASA->DNES/ZA OBDOBÍ a PŘEHLEDY->TRŽBY->DNES/ZA OBDOBÍ.)

Zaokrouhlení v sestavě uzávěrky

Při uzávěrce pokladny je na tiskové sestavě uvedeno zaokrouhlení, které program provedl na vystavených účtenkách. Toto zaokrouhlení se zobrazuje i na sestavě přehledů tržeb.

Pomohl Vám tento článek? Ano 1 Ne